Наш Асортимент

Наші Товари

Зали поминок

Взнай нас більше

Цікава нформація

Взнай Нове

База Знання

Наші Координати

Представники ринку ритуальних послуг Хмельницького провели засідання круглого столу

 

 

28 вересня цього року ГО «Професіонали похоронної справи», котру очолює Микола Козловський, організувала та провела засідання круглого столу, аби обговорити проблеми ритуальної галузі Хмельницького та знайти шляхи їх вирішення. Слід відзначити, що така подія відбулась вперше серед підприємців ринку ритуальних послуг.

 

До участі в обговоренні були запрошенні представники органів державної влади, СКП «Хмельницька міська ритуальна служба», приватні підприємці, котрі надають ритуальні послуги (ФОП Сурма А, ФОП Маковські, ФОП Панасюк, ФОП Пивовар, Похоронний дім «Моменто морі» та інші), представники громадськості.

Дискусія точилася довкола обговорення питань доставки до судово-медичної експертизи.

 

На сьогодні законодавчо склалася ситуація, коли за доставку несуть відповідальність органи поліції. Однак відсутність фінансування та вільного транспорту обмежують їх дії. У зв’язку з цим існує домовленість місцевої поліції з представниками ГО «Професіонали похоронної справи», котрі виконують доставку до судово-медичної експертизи безкоштовно. Про це детально розповідав голова ГО «Професіонали похоронної справи» Микола Козловський у інтерв’ю НГП.

 

Підсумовуючи обговорення, підприємці підтримали ініціативу співпраці ГО «Професіонали похоронної справи» з поліцією. Окрім того, вирішили, що представники громадської організації, котрі виїжджатимуть за викликами, будуть мати відповідні посвідчення та уніформу. Директор СКП «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортнік засвідчив, що на сьогодні комунальне підприємство не здійснює такий вид послуг та підтримав ініціативу приватників у цьому напрямку.

Окрім того, підприємці ринку ритуальних послуг вирішили, що копанням могил, благоустроєм кладовищ та оформленням документації буде займатись виключно СКП «Хмельницька міська ритуальна служба».

 

Для приведення ринкової цінової політики у певну відповідність, було прийнято рішення про створення соціального пакету ритуальних послуг, котрі надаватимуться підприємцями міста. З цією метою затвердили орієнтовний перелік складових цього пакету та домовились, що орієнтиром з цього питання для приватників буде комунальне підприємство.

За лаштунками ритуальних послуг Хмельницького

 

 

Смерть близької людини завжди настає раптово, навіть, якщо її чекаєш і готуєшся до неї. «Горе занадто широке, щоб його обійти, занадто високе, щоб його перескочити і занадто глибоке, щоб під ним проповзти, через горе можна тільки пройти» говорить народна мудрість. І в цей момент родичам померлого важко орієнтуватися, що їм робити у важкій ситуації, особливо, коли це стосується доставки тіла до судово-медичної експертизи.

Емоційний стан родини у перші хвилини, години, дні трагічної ситуації не сприяє ретельній оцінці якості та ціни послуги. Засумована родина нездатна захистити себе від несумлінного надавача послуг або просто шахраїв, які бажають нагріти руки на чужому горі.

Захищати споживача повинна держава законами, підзаконними актами, гарно відпрацьованим механізмом правозастосування, виробленими стандартами, дієвою системою контролю та притягнення до відповідальності…

Та, мабуть, основна проблема цієї сфери – відсутність єдиного бачення на подальший її розвиток. Чиновники обстоюють інтереси комунальних підприємств і наполягають на посиленні ролі держави у контролі та діяльності цього ринку. Приватні структури переконують, що тільки віддавши цю сферу на «приватизацію» можна подолати корупцію та порушення у ній. Можна припустити, що дискусії з цього приводу триватимуть і надалі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На всі ці питання, що відбуваються на ринку ритуальних послуг Хмельницького, розказав НГП голова громадської організації «Професіонали похоронної справи», директор фірми ритуальних послуг «Похоронний Дім «Мементо морі» Козловський Микола Юрійович.

– Час від часу у місцевих ЗМІ з’являються публікації, в яких критикується прозорість та якість надання ритуальних послуг у Хмельницькому. Чи багато проблем є сьогодні у вашій специфічній роботі?

– Проблеми є і їх чимало. Одними з перших є питання, які виникають уже на етапі перевезення тіла померлого із дому до місця зберігання.

Спробую роз’яснити все детально. В різних містах України доставка до судово-медичної експертизи проводиться по-різному, тому, що немає чіткого законодавства стосовного того, хто конкретно цим питанням має займатись.

В Хмельницькому до 2013 року займалась бригади швидкої допомоги. Після іх розформувань цю відповідальність поклали на працівників органів внутрішніх справ.

До вересня 2015 року був величезний безлад по доставці трупів до судово-медичної експертизи. Хто як хотів, так і возив. По різних схемах та цінах. Я думаю Ви мене зрозуміли, що я мав на увазі.

Але у вересні 2015 року було створено Громадську організацію «Професіонали похоронної справи». Ініціатором цієї ідеї виступив я та мій колега-конкурент Олег Мілінський, а всі інші потім приєднались до нас.

Мета була проста. Аби подолати корупційні схеми нами було прийняте рішення надіслати листа до Головного управління Національної поліції м. Хмельницького про те, що ми маємо можливість надавати транспорт, а також обладнання для безкоштовної доставки трупів до судово-медичної експертизи. Працівники, які здійснюють доставку до судово-медичної експертизи пройшли відповідну підготовку, а транспорт оснащений спеціальним обладнанням.

 

 

Адже, відповідно до п. 1.9. Правил проведення судово-медичної експертизи (досліджень) трупів у бюро судово-медичної експертизи  Затверджених наказом Міністерства охорони  здоров’я     України     від 17.01.95 р. N 6 ( z0248-95 )

Відповідальність за доставку трупа, його одягу та інших предметів, що безпосередньо мають  відношення  до  трупа,  у  морг покладається на особу,  яка призначила експертизу,  і здійснюється бригадами, склад яких відповідно до місцевих умов комплектується з працівників  органів  Міністерства   внутрішніх   справ,   або   з працівників інших служб, що спеціалізуються на цьому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виклик, який приймає наша чергова група здійснюється на номер телефону, зареєстрований на ГО. Наголошую: транспорт та обладнання надаються безкоштовно.

Проте, якщо родичі просять винести тіло померлого, або у разі окремих випадків, слід використовувати спеціальний санітарний мішок, це оплачується окремо згідно тарифу. Про це повідомляємо родичів померлого обов’язково. А саме: санітарний мішок коштує 100 грн. якщо залучається бригада, тобто люди, зазвичай двоє-троє людей, це коштує 160 грн. і не має значення, де ці тіла знаходяться на 9-му чи на 6-му поверхах, чи в посадці.

Проте уточню, що померлі, які доставляються до судово-медичної експертизи це 60-80% є безхатченки або люди, які є не опізнаними. В такому разі санітарний мішок і бригада надається власними силами ГО безкоштовно. Це також дає змогу зберегти Хмельницький бюджет від величезних витрат на це.

Це дало змогу подолати привабливі корупційні схеми, які існували до цього. Такий принцип роботи упорядковував роботу підприємців та встановив єдині прозорі тарифи. Тобто на сьогодні хмельничани конкретно знають що і як, скільки це коштує і хто цим займається. А саме головне – Хмельницький є флагманом у цій реорганізації.

- Громадський діяч Сергій Скоробогатий написав звернення до правоохоронних органів з проханням розібратися з вашою, на його погляд, корупційною діяльністю. Як прокоментуєте цю заяву?

– Ви знаєте, Сергій Скоробогатий почав цікавитись ритуальною сферою тоді, коли в колишнього директора СКП «Хмельницька міська ритуальна служба» Зої Івко наближався термін закінчення дії контракту. Тоді все і почалось.

Так званий патріот, Скоробогатий розпочав бурхливу компанію проти мене (Микола Козловський – син Зої Івко – НГП), а також проти членів нашої ГО. Усілякими можливими методами почав дискредитувати нас, а також працівників поліції, які вже тоді пройшли переатестацію.

На мій погляд, такі його дії працювали на інтереси певної приватної ритуальної служби. Це можна також зрозуміти з листів, в яких він вказує, що всі займаються корупційними схемами, окрім однієї ритуальної фірми.

123

 Цікавий приклад нав’язливого сервісу, котрий пропонується ритуальниками на території обласної лікарні. Прямісінько в морзі знаходиться магазин ритуальних послуг підприємця Пивовара О. М. А його «катафалки» знаходяться перед входом в морг.

Більше того, ці підприємці почали за допомогою діяча Сергія Скоробогатого просувати свого кандидата на посаду директора СКП «Хмельницька міська ритуальна служба».

На щастя, наш мер, Олександр Симчишин прийняв, на мій погляд, єдино правильне рішення, призначивши на посаду керівника комунального підприємства людину, яка до цього не мала ніякого стосунку до ритуальної служби.

Це стало, безсумнівно, позитивним кроком. Однак, люди, котрі хочуть підім’яти увесь цей бізнес під себе, на цьому не заспокоїлись, та не налаштувались на конструктив. Як приклад, виникла заява Сергія Скоробогатого до поліції з проханням розібратися з «корупційною», на його погляд, роботою підприємців, що входять до складу ГО «Професіонали похоронної справи».

Причиною такого звернення до поліції вказано особисте прохання до пана Скоробогатого теперішнього керівника СКП “Хмельницька міська ритуальна служба” Сергія Бортника розібратись у цій ситуації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Довідка НГП. Редакція зв’язалась з Сергієм Сергійовичем Бортником та поцікавилась, чи уповноважував він Сергія Скоробогатого робити відповідні заяви. Директор ритуальної служби відповів, що ніколи не звертався до нього з подібними проханнями та акцентував, що він рівновіддалений від усіх підприємців похоронної справи).

Я вважаю, що Сергій Скоробогатий є людиною, яка займається просуванням певної ритуальної фірми, а також дестабілізації у цій сфері в м. Хмельницькому, розсилаючи листи наклепницького характеру.

Найцікавіше в тому, що його ГО Хмельницький окремий козацький курень ім. І. Нечая  перебуває з 22.12.2015 р. у стані припинення за рішенням суду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І постає питання: чи мав право пан Скоробогатий від ГО надсилати листи?

(від НГП: якщо організація перебуває у стані ліквідації, то її представники мають право продовжувати свою діяльність до повної ліквідації. Однак ліквідація може наступити у будь-який момент за рішенням ліквідатора. Таким чином, хоч закон і захищає організацію, однак постає питання, чи мають моральне право її представники окрім ліквідаційної, проводити іншу активну діяльність, знаючи, що у будь-який момент вона буде законно припинена).

Нехай це з’ясовують правоохоронні органи. Доводжу до відома пана Скоробогатого, через Ваше інтернет-видання, що ми на нього підготували судові позови за наклеп з відповідними доказами, а також скаргу до правоохоронних органів на дії цієї людини.

- Якщо відкинути усі ці чвари, які зміни є сьогодні у роботі ритуальників?

– Є позитивні напрацювання з міською радою. Ось, зокрема, розроблено проект, так званого соціального, пакета ритуальних послуг. До його складу входять послуги катафалку, домовина, хрест, табличка з підписом, рушник, покривало, похоронний набір, вінок, копання ями, бригада по виносу тіла, подушка і безкоштовне оформлення документів на поховання тощо. Вартість – 1985 грн. Також для замовника є можливість організувати поховання за рахунок пенсії померлого.

Важливо, аби ця сума була затверджена міською радою та була однаковою для всіх ритуальників, як приватних, так і комунальних.

Ми пропонуємо створити електронний реєстр наявних місць на кладовищах міста, аби уникнути зловживань та спекуляцій на цій темі. Є приклади такого застосування у сусідній Польщі. До речі мер міста Олександр Симчишин підтримав цю нашу ідею.

У будь-якому бізнесі має бути конкуренція. Вона дає можливість людям обирати кращий товар та послуги відповідно до своїх фінансових можливостей. Однак коли хтось намагається отримати преференції нечесним шляхом, то це уже не бізнес. Бо саме головне це підтримка людей у тяжку хвилину, бо людина, яка втрачає близького її родича перебуває в стані афекту і не скоординована в подальших своїх діях. І тому ритуальних сервіс в нашому місті має бути прозорий та відкритий. Це стосується всіх приватних та комунальних служб.

 

Спілкувався Вадим Олексюк.

Всі права захищенні © «Memento mori»                                                                                                                Розробка сайту — Студія інтернет-реклами Websitekm

Ритуальні послуги

Хмельницький і Хмельницька  область

вул.Пілотська, 2

 тел. 067 - 555 - 75 -75

замовити дзвінок     

          Всі права захищені © «Memento mori»                                                                                                            Замовити сайт — Студія  інтернет-реклами  Websitekm